Zvažujete podnikání v USA

Podnikání v USA může být alternativou i pro tuzemského podnikatele. Jaké výhody má působení v této jurisdikci?

Jak podnikat v USA

Podnikání v USA je díky podmínkám v zemi stabilní a bezpečné. Zájemci o tuto jurisdikci dále ocení, že podnikaní skrze americkou entitu je ve světě vnímáno velice prestižně a otevírá mimořádně široké pole působnosti.

Podnikatelé si jakožto právní formu běžně volí hlavně založení Limited Liability Company neboli LLC. To je prakticky obdobou tuzemské společnosti s ručením omezením a je vhodná zejména pro podnikatelské záměry malého a středního rozsahu. Pro větší hráče a rozsáhlejší podnikatelské plány je vhodnější založit společnost typu Corporation, která je obdobou české akciové společnosti.

Mezi stěžejní benefity Limited Liability Company je jednoduchá registrace a značná míra flexibility. I v průběhu následujících let je administrativní zátěž většině států minimální a podnikatel se tak může plně soustředit na svou podnikatelskou činnost.

podnikání v usa

Jednoduchá je i struktura celé společnosti. Společnost se skládá z jednotlivých členů, přičemž většina států při zakládání LLC nijak nelimituje jejich počet. Členem se mohou navíc stát fyzické osoby, ale například i jiné společnosti či trusty.

Jaké výhody má LLC

Zásadní výhodou tohoto typu obchodní společnosti obvykle je to, že pro provozování podnikatelské činnosti není potřeba žádné další oprávnění. Prakticky je možné pouze založit společnost a hned začít realizovat své záměry. Optimální je to například v oblasti prodeje softwaru a dalších online činností.

Výjimkou jsou v tomto směru pouze některé typy osobních služeb, jako jsou například kadeřníci. K dalším činnostem, které by měly mít nejprve zajištěno potřebné oprávnění, náleží například pojišťovací agenti nebo realitní makléři.
Další nespornou předností je i to, že zainteresovaní vlastníci nejsou osobně odpovědní za dluhy a závazky své společnosti. Ručení je možné pouze do výše obchodního podílu. LLC je zařazena mezi tzv. hybridní subjekty a svým vlastníkům tím poskytuje účinnou ochranu.

Ke zdanění příjmů zároveň nedochází na úrovni celé společnosti, ale až u jednotlivých společníků. Příjem LLC se považuje za osobní příjem právě jednotlivých členů.

Další konkrétní podmínky se liší individuálně na základě toho, ve kterém státě USA chcete svou společnost zakládat. Například v Kalifornii jsou společnosti vázány povinností ročně zaplatit nejméně 800 dolarů, pokud nejsou od daně osvobozeny. Oblíbenou možností i pro tuzemské podnikající je obecně například Wyoming, Delaware nebo Nevada.

kanceláře v usa

Kde všude lze v rámci LLC podnikat

Kromě USA může LLC úspěšně působit na lokální úrovni také v Evropě nebo v Asii. Rovněž ji lze doporučit pro celosvětové působení.

LLC založená v USA může mít též status offshore společnosti. To znamená, že je nejen vlastněna nerezidentní osobou USA, ale na území USA prakticky ani nevyvíjí žádnou činnost, její příjmy pocházejí z jiných států.

V takovém případě může podnikatel využít výhodu v podobě toho, že není povinen platit žádné federální daně ani nemá povinnost předkládat daňové výkazy federálnímu daňovému úřadu IRS.

Kromě LLC lze samozřejmě založit i další typy společnosti v USA. Podnikatel může vlastnit například C-Corp, S-Corp nebo různé alternativy k LLC jako například Close LLC nebo IRA LLC. Další informace získáte na stránkách registrační agentury Parkerhill.cz.