Jak se starat o kudrnaté vlasy?

Vlasy dělají člověka stejně tak jako šaty, protože kdyby někdo neměl vlasy, okamžitě si toho všimneme a hlavně každý vypadá jinak právě podle toho, jaký má na hlavě účes. Někomu sestřih sluší, někomu ne a neví několik let, jaký sestřih by mu slušel, protože každý máme jiný tvar obličeje a hlavy a je třeba na to dbát a vybírat si podle toho sestřih vlasů. Ne všem totiž sluší všechno a vlasy musí ladit nejen s tvarem našeho obličeje, ale i s očima, krkem a tak dále, není to jen o tom ostříhat vlasy Jen tak jak se nám zlíbí. Musí se taky brát ohled na to, jaký typ vlasů máme, jestli jsou tenké, husté, rovné, vlnité či kudrnaté.

kudrnaté vlasy

Od toho se odvíjí sestřihy a také hlavně péče, se kterou se staráte o své vlasy, protože například kudrnaté vlasy rozhodně potřebují více péče než třeba vlasy rovné, protože nikdo nechce mít na hlavě neupravenou slámu, což se velmi často stává s kudrnatými vlasy. Jak se tedy o takové kudrnaté vlasy vůbec starat? V prvé řadě je důležité používat séra, různé oleje a balzámy na vlasy, protože věřte nebo ne, tyto vlasy to potřebují mnohem více než třeba vlasy rovné. Poraďte se o tom s kadeřnicí nebo si najděte na netu různé tipy, Jaké přípravky se vám hodí. S nimi si potom myjte pravidelně vlasy.

kudrnaté vlasy

Pak je samozřejmě důležitá péče než jen mytí vlasů a hlavně technika, jak se o vlasy starat. Abyste si zachovali opravdu lesklé kudrny, musíte používat oleje a balzámy a to takto: Po umytí nanesete balzám a pěnu na zachování kudrlin a vlasy ždímejte v ruce stylem od konečků, které naberete do rukou až po kořínky a celé vlasy v rukou stlačíte. Tím docílíte kudrlinek. Aby vám nespadly, musíte vlasy vyfénovat. Použijete nástavec na fén, který vypadá jak meduza a obsahuje na rozšířené části takové výběžky. Ty slouží k tomu, aby vám vlasy z tohoto nástavce nevypadly. Děláte to samé co s rukama, akorát vlasy strkáte do nástavce a sušíte fénem. Vlasy poté nečešte! Kudrnaté vlasy češte výhradně pouze mokré ve sprše.