Vyplatí se i u nás mít mobilní dům?

Jednou ze základních věcí, kterou chce mít prakticky každý z nás, je střecha nad hlavou. A není divu, umožňuje nám přečkat nepříznivé počasí, ať už se jedná o nízké zimní teploty či o letní bouřky a krupobití. Avšak to, jak by měl takový dům vypadat, se člověk od člověka poměrně liší.

Když se řekne „domov“, obvykle si představíme klasický rodinný dům či byt. Avšak nemusí tomu tak být vždy. I u nás již totiž můžeme koupit nejrůznější karavany, které nám mohou sloužit za obydlí, ať už dočasné nebo trvalé.

karavan1

Tento trend k nám dorazil ze Spojených států Amerických, kde je poměrně populární mít mobilní dům https://www.lavarohouse.cz/, zvláště mezi mnohými mladými lidmi, kteří se nechtějí vázat. A není divu, umožňuje jim cestovat, jak se jim zlíbí, aniž by museli řešit problémy spojené se stěhováním či s opuštěním domu a hledáním ubytování v cílovém místě.

Samozřejmě lidi, kteří touží po svobodě a volnosti, nenajdeme jen za oceánem, nýbrž i u nás. Ti si pak také často pořizují karavany s tím, že alespoň na léto vyrazí brázdit po republice či si vyjedou i do zahraničí. A to je pochopitelné. Otázkou však je, zda se skutečně tento styl života v našich podmínkách uplatní.

Je totiž potřeba si uvědomit, že například vzdálenosti jsou u nás mnohem menší – naši zemi můžeme projet celou za několik hodin. Pokud jedeme navštívit příbuzné, zpravidla k nim nemusíme cestovat hned několik dní.

dodavkypodstromy

Navíc u nás máme poměrně dobrou síť veřejné hromadné dopravy, ať už městské či meziměstské. Díky ní se můžeme dostat kamkoliv potřebujeme, a často nás to vyjde levněji, než kdybychom jeli autem. O síti nejrůznějších hotelů a ubytoven pro turisty ani nemluvě.

Zdá se tedy, že se u nás tento způsob bydlení až tolik neuchytí. Jistě, vždy budou lidé, kterým bude vyhovovat, a to i v naší zemi. Pro většinu obyvatel se však jeho koupě rozhodně nevyplatí.