Sportujete?

Mnoho špatných životních situací nás může dostat do velmi těžké pozice. Ztráta zaměstnání, úraz nebo dokonce smrt jednoho z partnerů mohou toho druhého dostat do pořádných problémů. Další typickou situací, která může způsobit existenční problémy celé rodiny je živelná pohroma. Předloni jsme se přesvědčili, že velké katastrofy se mohou stát i u nás.

ochrana financí

Tornádo na jižní Moravě ukázalo, jak kvalitní pojištění zasažené domácnosti mají. Každá pojišťovna má svoje definice rizik, a každé je potřeba pojistit zvlášť. To většina lidí nechápe, a pojistí si jen naprostý základ. A když jde do tuhého a je potřeba aby pojišťovna plnila, většinou klienti zjišťují, že jejich pojištění nekryje zdaleka vše. Jenže i pojišťovna potřebuje být v zisku, a proto nemůže vyplácet peníze za nepojištěné události. Brzy by neměla z čeho je vyplácet. Při uzavírání jakéhokoliv pojištění je nutné si velmi dobře pročíst podmínky pojištění a dobře jim porozumět.

uzavření pojištění

Jak nastavit pojistku?
Ať už hledáte cestovní pojištění, pojištění adrenalinových sportů, životní pojištění nebo povinné ručení, je vhodné si všechno zjistit sami. Nepoužívejte různé srovnávače, které po vás stejně chtějí čato vyplnit kontaktní údaje a srovnané nabídky vám neukážou. Nejlepší je si s požadavky pojišťovny obejít nebo obeslat a ony vám nabídky pošlou samy. Z nich si potom můžete vybrat tu, která bude vyhovovat vašim potřebám. Je důležité říct, že nejlevnější pojistka vám nikdy nemůže pokrýt všechny případné výdaje. Nejlépe je to vidět u havarijního pojištění, kde vidíte, co všechno a v jaké výši vám pojistka pokryje.
Nevyznáte se v pojistkách? Oslovte nezávislého poradce, který nespolupracuje s žádnou pojišťovnou a tak nebude mít potřebu vás tlačit do pojišťovny se kterou má smlouvu. Najít kvalitní pojištění není snadné, a proto je potřeba si dát na čas.