Prádlo, které se pořádně nevypralo

Voňavé prádlo je jedna věc, ale co naplat, když se objeví, že se špatně vypralo, objevily se skvrny nebo dokonce se tak trochu zmenšilo? To není samozřejmě nic zvláštního, pokud nepostupujete správně při jeho praní. Každé oblečení nebo dekorativní textil a další materiál je označen jasným pokynem, jak se má postupovat při praní a žehlení, aby si látka zachovala barvu, tvar a dokonce i svoji strukturu. Pokud nad touto doporučenou informací mávnete rukou, poté není divu, že se vám praní prádla může stát hotovým hororem, kdy budete očekávat, co vlastně pověsíte na sušák, po svém vyprání.

program pračky

Buďte profesionálové na praní prádla

Každý materiál vyžaduje jinou údržbu a dokonce i jiný prací prostředek, nastavenou teplotu a případně správnou volbu čističe na skvrny. Skutečně čisté prádlo není závislé pouze na jednom faktoru, ale je to komplexní ošetření, kterému je třeba věnovat jistá pozornost.

Jak správně prát prádlo

  • V první řadě je třeba vybrat prádlo, které bude odpovídat svým složením materiálu, dále zvolené teplotě nebo volbě pracího programu. Rozhodně není ideální prát například vlněný svetr na vyvářku. To je přirozeně velmi dramatický příklad. Vlna se přirozeně pere jiným způsobem a návod na praní vlněného prádla si můžete přečíst v článku Jak prát a žehlit vlnu.
  • Určitě prádlo musíte roztřídit na barevné a bílé, aby nedošlo k nežádoucímu obarvení.
  • Na různý materiál je rovněž určený specifický prací prostředek a ani v tomto případě se to nevyplácí podceňovat.
  • Na pracím prostředku je rovněž uvedeno dávkování a to je velmi důležité dodržet.
  • Pračku je třeba zbytečně nepřetěžovat. V domnění, že ušetříte vodu i elektřinu a přeplníte ji, poté těžko můžete očekávat profesionální výsledek dobře vypraného prádla. Mezi bubnem a prádlem je nutné, aby byla dostatečná mezera.
  • Na cedulce s oblečením je vždy uvedeno, kolik je ideální možná teplota na praní, aby se prádlo nezničilo. Tudíž je nutné zvolit správný prací program.
  • Pokud jsou na oblečení skvrny, je možné vyzkoušet doporučené prostředky na jejich odstranění, avšak to řešit před samotným praním prádla.

žehlení vlny

Pokud se chcete dozvědět více o správném praní různých materiálů, nahlédněte do magazínu https://www.jakcistit.cz. Zde naleznete mnoho praktických a účinných rad, která zajisté oceníte.