Obrovská síla moderních magnetů. Využijte ji také

Neodymové silné magnety jsou tak výkonné, že mohou způsobit i úraz. Proto nepatří do rukou malých dětí. Ale hodí se pro mnoho způsobů využití ve výrobě, podnikání, obchodě i doma nebo v dílně. Podívejte se, jak neodymové magnety fungují a využijte jejich sílu také.

Nejznámější silné magnety dnešní doby jsou vyrobené ze slitiny neodymu, železa a boru, případně dalších příměsí v menším zastoupení. Toto složení umožňuje velice silnou magnetizaci, díky čemuž „neodymy“ udrží mnohonásobek své hmotnosti.

UMG2137-Obrovska-sila-modernich-magnetu-Vyuzijte-ji-take-uvodni

V současnosti jsou hojně využívané v automobilovém průmyslu, ve výrobě, strojírenství, ve strojích, přístrojích i motorech. Můžete je však dobře využít také doma. Kde se vám může neodymový silný magnet hodit? Přinášíme pár tipů k využití:

1) Magnetické držáky

Pro vytvoření magnetických držáků jsou vhodné magnety s otvorem na šroub. Mnohem odolnější jsou silné kruhové magnety zalisované v ocelovém pouzdře, které magnet chrání před poškozením, a navíc zesiluje magnetickou sílu.

2) Připevnění sítí proti hmyzu do oken a dveří

Když nalepíte na rám sítě pár kvádrových magnetů, můžete pak síť snadno přicvaknout ke kovové zárubni. Máte-li rám okna ze dřeva či plastu, stačí do něj vlepit kovový pásek.

3) Přicvaknutí ručníků, utěrek + magnetické háčky

Kam pověsit ručníky v koupelně, utěrky v kuchyni? Pomocí magnetické tyčky, válečku je přicvakněte třeba k radiátoru nebo v kuchyni na bok ledničky. Existují také silné magnetické háčky, které seženete na webu Unimagnet.cz

4) Magnetické kuličky nejen na hraní

Magnetické koule a kuličky jsou hlavní součástí magnetické stavebnice NeoCube. Najdete v ní 216 půlcentimetrových kuliček, z nichž se dají skládat všemožné 2D i 3D tvary. Skládání cvičí prsty, posiluje kreativitu a uvolňuje mysl.

UMG2137-Obrovska-sila-modernich-magnetu-Vyuzijte-ji-take-2

5) Magnety s otvorem na magnetické zavírání

Kruhové magnety s otvorem snadno přišroubujete k nábytku a můžete si tak vyrobit magnetické zavírání. Hodí se i pro přicvaknutí víka dárkového boxu, třeba dárkové kazety na víno.

Prozkoumejte, vyzkoušejte návody a postupy na blogu Magnetik.cz

Zajímá vás, jak vám mohou silné magnety ulehčit život i práci? Prozkoumejte hromadu návodů a tipů na blogu Magnetik.cz

Ať vám magnetická síla dobře slouží!