Fotorámečky – jaké máme typy a jak vybrat ten správný?

Fotografie, které ukazují nejkrásnější okamžiky našeho života nebo blízké osoby stojí za vystavení. Fotografie umístěné ve stylovém rámečku jsou krásnou a originální nástěnnou dekorací, která nejen zkrášluje interiér, ale vyvolává rovněž velmi pěkné vzpomínky. Dovězte se, jaké typy rámečků si můžete koupit a co je třeba při jejich výběru zvážit.

Fotorámečky – jednoduchý způsob, jak efektivně vystavit Vaše fotografie

Ačkoli donedávna byly rodinné fotografie ukládány hlavně v albech nebo v paměti počítače, nyní stále častěji zaujímají čestné místo v našich domovech. Při správném vystavení se mohou stát originální dekorací obývacího pokoje, ložnice nebo dětského pokoje, která nám bude každý den připomínat bezstarostné chvíle strávené s blízkými, profesionální úspěchy nebo narození dítěte. Pamětní fotografie si zaslouží jedinečné orámování. Stylové fotorámečky budou v tomto případě velmi užitečné. Kde je hledat?

Jaké fotorámečky si můžete koupit?

V dnešní době najdete v obchodech široký a pestrý výběr fotorámečků. Liší se od sebe velikostí, barvou, materiálem, stylem, způsobem montáže a cenou. Moderní a originální fotorámečky jsou mj. k dispozici v obchodě EMAKO. Výběrem správného rámečku pro danou fotografii můžeme vytvořit velmi zajímavý a jedinečný dekorativní prvek, který jistě upoutá pozornost ostatních, a to s malými finančními výdaji.

fotoramecky

Dřevěné rámečky

Jedná se o jeden z nejpopulárnějších a nejčastěji volených typů fotorámečků. Dřevěné rámečky se vyznačují estetickým designem a univerzálním použitím. Vypadají dobře prakticky v každém interiéru, bez ohledu na styl, ve kterém byla tato místnost vykonána. Stojí za to vědět, že dřevěné rámečky na fotografie vystupují jak v přírodní, tak i barevné formě – mohou být pokryty barevným povlakem. Rámečky v klasickém vydání jsou ideální pro minimalistické, skandinávské a ekologické interiéry.

Ozdobné rámečky

Ozdobné rámečky mají často neobvyklé tvary, mohou být zdobeny měkkým materiálem nebo pokryty zajímavým vzorem. Některé jsou navíc vybaveny dalšími dekorativními prvky, například figurkami Buddhy nebo svícny. Velmi zajímavé jsou rámečky v podobě svislého stojanu s praktickými policemi. Originální fotorámečky na EMAKO jsou k dispozici v různých provedeních a barvách, což Vám umožní přizpůsobit rámeček Vašim individuálním preferencím.

Multirámeček na fotografie

Pokud sníte o vytvoření fotogalerie na stěně, výběr multirámečku je trefou do černého. Jak název napovídá, multirámeček je složen z několika menších rámečků, obvykle uspořádaných asymetricky. Pokud se jej rozhodnete koupit, nebudete se muset trápit se správným uspořádáním fotografií na stěně. Multirámečky, stejně jako standardní fotorámečky, se dodávají v různých barvách a velikostech.

Tabule na fotografie

Skvělou alternativou k tradičním fotorámečkům jsou speciální dekorativní desky vybavené dodatkovými sponkami, pomocí kterých na ně můžete připevnit památeční fotografie. Tabule mohou mít mnoho podob a tvarů. V prodeji jsou mimo jiné klasické dřevěné tabule, ale také ty, přitahující svým zábavným a barevným designem. Obzvláště ty druhé budou vypadat skvěle v dětském pokoji.