Lze vykoupit nemovitost s nájmem?

Když své dluhy a závazky nezačnete řešit včas, mohou vám doslova přerůst přes hlavu a částky za ně růst do velmi vysokých výšin. Způsobit je přitom mohou zdánlivé maličkosti, jako jsou nezaplacené pokuty z hromadné dopravy nebo opomenutí úhrady sociálního a zdravotního pojištění.
Metod, jak se dluhů zbavit, existuje více. Kterou ve vaší situaci vybrat, to závisí především na výši dluhů, vašich zdrojů a majetku. Cílem, který by každý, kdo se do problému s dluhy dostal, měl mít, je vyhnout se chvíli, kdy na jeho dveře zazvoní exekutor a sebere mu střechu nad hlavou.
Pokud dlužník dojde až do momentu, kdy je na stole exekuce nemovitosti a exekutor ji prodává v aukci, na nějaká velká procenta z její částky může zapomenout.

Obrázek1

Oddlužení leasingem se zpětným odkupem

Jednou z efektivních metod je zpětný leasing nemovitosti. Jedná se o způsob oddlužení prodejem nemovitosti, kdy daný byt či dům může dlužník i nadále užívat. Formálně ji však převede na věřitele. Její původní vlastník (ten, který dluží) ji poté získává zpět splácením leasingových splátek.
Tento postupný výkup nemovitosti mu zaručuje, že po splacení dluhu novému věřiteli bude nemovitosti opět jeho. Na oplátku za takovéto zastavení domu či bytu získá dlužník peníze, jejichž pomocí umoří své původní dluhy.
Celý proces odkupu nemovitosti je ošetřený tak, že když bude dlužník pravidelně splácet, má jistotu, že o své bydlení nepřijde. Zároveň získá předkupní právo, nemusí se tak obávat toho, že by jeho věřitel nemovitost prodal třetí straně.

Poslední možnost před exekucí

Kdybyste se do zpětného leasingu pouštěli, vždy si předem spočítejte, jestli jste i s jeho pomocí schopni všechny své dluhy splácet. Pokud byste na leasingové splátky ani tak neměli, stále hospodařili ztrátově a výhled, že by vaše příjmy v blízké době převyšovaly výdaje, by u vás neexistoval, mohly byste se dostat do ještě větších potíží.

Obrázek2

Důležité je také zmínit, že počítat se 100 % hodnoty vašeho domu nemůžete počítat, obvykle se suma, kterou dostanete, pohybuje kolem 70 %.
K oddlužení nemovitosti zpětným leasingem obvykle dlužníci přijdou, když už s nimi banky, ať už kvůli přílišné výši dluhů nebo jiným důvodům, odmítají komunikovat. Jedná se často o poslední možnost, jak se vyhnout exekuci.
Jeho hlavní výhoda spočívá v to, že vám umožní splatit dluh a zachovat si přitom střechu nad hlavou. Na dohodnutý čas tak vlastně své vlastní bydlení přeměníte na nájemní. S tím rozdílem, že po splacení bude nemovitost opět vaše a vyhnete se jednání s exekutorem, soudem či vymahači.
Důležité je mít vše podložené smlouvami, ať už splátkový kalendář, právo zpětného odkupu, zabránění prodeje třetí straně apod. Seriózní společnost např. Vykupnemovitostipraha.cz vám vše toto umožní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup