Domácí pohoda

Možná také patříte k milovníkům hlasité, ale především kvalitní hudby, která pokryje pěkně dynamické špičky. A rozhodně nejste spokojeni jen tak s nějakými malými reproduktory. Daleko zajímavější je pro vás výstup hudby ve vysoké kvalitě. Potom je ovšem třeba zabrousit v jiných vodách, než jsou jen levné nabídky supermarketových produktů. Hudebniny nabízí HI-FI reproduktory či reprosoustavy, které uspokojí všechny náročné posluchače. Samozřejmě ani zde nabídka nezklame a tak si lze vybrat nejen vhodné provedení, ale i zvážit jiné hodnoty. Díky správnému výběru si totiž na své přijdou milovníci filmů, kteří si tak mohou vychutnat zážitek úplně stejně, jakoby seděli v kinosálu.

domacikino

Subwoofery – perfektně doplňují domácí kino a postarají se o vyvážené tóny. Velice krásně zazní jejich hloubka, není nijak zkreslená a skutečně přináší přesnost a čistotu tónů. Pro takový zážitek je třeba sáhnout po reproduktoru s kvalitní membránou.

Sloupové reproduktory – ty tvoří bez diskuse základ pro každé domácí kino. Asi nejčastěji se umísťují na podlahu a skládají se z několika dalších reproduktorů. Jsou vysoké a štíhlé, přesně jako sloupy. Tím ovšem zvuk skvěle přenáší do prostoru.

  • Basové se starají především o sílu.
  • Středové zase správně doladí zvuk.
  • Výškové si budou rozumět s poměrně vysokými tóny.

Regálové – stejně jako sloupové tak mohou naplnit kladné očekávání svých posluchačů, ačkoliv nejsou tak dokonalé pro přenos hlubokých basů, ale zase umí nabídnout celistvější zvuk. Umístit se dají na stojan, držák nebo polici.

reproduktory

Ještě větší pecky

Ten kdo si chce užít ještě větší nářez zvuku nebo zažít pořádný díl muziky, tak by se měl zaměřit na zesilovače. Ty zesilují zvukový výstup reproduktorových soustav. Existuje jich celá řada a tak uspokojí i ty nejnáročnější posluchače. Zesilovače tak lze pořídit nejen pro HI-FI systémy, ale mohou být součástí kytar a dalších produktů, které si lze zakoupit podle svých představ.

Například kytarové zesilovače mají dvě části:

  • Předzesilovač – zde lze nastavit barvu zvuku.
  • Koncový zesilovač – ten se jednoduše postará o zesílení tónu.

Se zesilovači to je poté skutečný zážitek nejen ve světě hudby, ale rovněž filmu nebo her.