Leden a jazyky!

Neboj, nezaspali jsme na vavřínech, a moc dobře víme, že už je leden za námi! Bodejť bychom to nevěděli, když byla naše škola už od začátku nového roku plná příprav na druhé pololetí pomaturitního studia jazyků a jazykové kurzy pro veřejnost taky nezůstávali pozadu.
Nicméně, leden zdůrazňujeme proto, že jsme si ho my – a hlavně teda naši lektoři v kurzech – udělali velmi specifický. Lednově laděný! Pojď se s námi podívat, jaké aktivity, související s lednem, letos naši lektoři v kurzech podnikali.
Ať už se jednalo o firemní kurzy angličtiny nebo kurzy individuální, studenti se s námi rozhodně nenudí!

111

Novoroční předsevzetí v kurzu i neotřelá zábava s brčkem

Ať už chceme nebo nechceme, děláme to všichni. Bilancování nad uplynulým rokem a střádáme plány na rok následující. A tak si naši studenti, navštěvující pomaturitní studium jazyků, vyzkoušeli s lektorem bilancovat v cizím jazyce.
Studenti nejprve diskutovali svá předsevzetí ve dvojicích, velmi brzo však došlo taky ke skupinové výměně názorů. Proč jsou novoroční předsevzetí důležitá a proč se jim někteří raději vyhýbají?
Jak dlouho studentům předsevzetí obvykle vydrží? Hledali jsme odpovědi na spoustu otázek a ještě si u toho procvičili budoucí čas!
Se zajímavou aktivitou pak přišli studenti navštěvující kurzy španělštiny. To se tak jednou rozhodli přijít brčku na kloub. Tedy, všichni víme, že brčko k nám obvykle přichází s nějakým chutným nápojem.
Naši studenti se však rozhodli, že zkusí vyjmenovat všechny ostatní účely, ke kterým by právě brčko mohlo být použitelné. Už dlouho jsme se tak nezasmáli, studenti byli opravdu hodně kreativní.
A ptáš se, co to má společného s lednem? Třeba to, že slámka na pití byla patentována 3. ledna 1888!

Zimní radovánky nebo extrémní mráz?

Další zajímavé náměty k diskuzi a procvičení konverzace. Studenti navštěvující pomaturitní studium němčiny se ve svých hodinách taky nenudili!
Přestože v lednu za našimi okny bílo nebylo, naši studenti dostali za úkol shromáždit obrázky sněhu a lidí/dětí provádějících na sněhu nejrůznější aktivity. Tyto příběhy pak použili jako inspiraci pro vyprávění příběhů!

221

Vzápětí se vrhli do extrému. Chladné lednové počasí totiž může být velmi nebezpečné pro všechny, kteří nevědí, jak se v mrazu zachovat. Lektor tak nechal studenty udělat nejprve internetový průzkum (samozřejmě, že v jazyce, který studují) toho, jak v extrémně mrazivých teplotách přežít.
Ve dvojicích pak připravili kratičké prezentace o tom, co zjistili. Nemusíme zdůrazňovat, že se jejich krátké prezentace nakonec rozjeli v živou diskuzi. Lektor se tetelil blahem – existuje snad lepší způsob, jak si procvičit modální slovesa?
Ano, i takový byl leden na naší jazykové škole. Maličko hektický, maličko uspěchaný – ale rozhodně ne nudný! Že by to byla inspirace pro únor? Uvidíme! Ať tak či tak, už teď se těšíme na to, co nám další měsíce přinesou.

Tvůj PELICAN