Konopná mast pro děti

Domníváte se, že konopnou mast nelze aplikovat na dětskou pokožku, protože by se kontaminovala nebezpečnou drogou? Pak jste vedle, jak ta jedle, protože konopná mast neobsahuje téměř vůbec žádné psychoaktivní látky THC, ale naopak jsou v ní CBD, tedy canabinoidy, velmi prospěšné našemu zdraví.

Popáleniny – popáleniny od sluníčka nebo opaření horkou vodou či spálení pokožky od horkého hrnce – to vše bývají docela časté, typicky dětské problémy, které vznikají při hře a pobytu v domácnosti nebo venku v přírodě. Na tyto obtíže konopná mast skutečně pomáhá.

listy konopí

Pohmožděniny a odřeniny – pády z kola či koloběžky, odřená kolena ze skejtu, pohmožděná pokožka z různých dětských her je taktéž důvodem, proč konopnou mast využít k léčbě zevních zranění.

Akné – zanícená pokožka nadbytkem kožního mazu vzniká zejména v pubertě, kdy se mění hormonální složení lidského těla. V tomto období se může hodit mast z konopí možná ještě víc, než při úrazech, ke kterým přece jen nedochází tak často, ve srovnání se vznikem akné.

zelené konopí

Atopický ekzém – léčba atopického ekzému bývá velmi zdlouhavá a náročná a lékaři na něj docela často nasazují kortikoidy. To ale není ten nejlepší nápad vzhledem k tomu, že by se měli zaměřit hlavně na životosprávu a stres, které jsou jeho hlavní příčinou. Každopádně si můžete mastí z konopí vypomáhat, protože jednak organismus zásobuje živinami, a pak ulevuje od nepříjemných důsledků ekzému – od svědivé, zanícené a vysušené či popraskané pokožky.

Dekubity – přihodil se vašemu dítěti těžší úraz, například zlomenina pánve či dolní končetiny, který vyžaduje delší pobyt na lůžku? Po určité době se mohou objevit na některých místech proleženiny neboli dekubity, což jsou místa špatně prokrvená, s odumírající tkání. Dekubity se také tvoří starým lidem, upoutaným na lůžko a ve všech případech pomůže právě konopná mast.