Katalytické lampy ničí zápach i bakterie

Katalytické lampy jsou moderní bytový doplněk, který nahrazuje osvěžovače vzduchu. Katalytická reakce, která se spustí hořením, rychle a intenzivně provoní váš domov.
Výhodou tohoto bytového doplňku je také to, že vás zbaví zápachu a bakterií ve vzduchu. Vonná esence je ukryta ve speciální skleněné nádobce. Ta je velice designově a moderním způsobem propracovaná.
Díky katalytické reakci, tak budete mít vzduch ve vašem bytě či rodinném domě stále provoněný. Reakce se odstartuje krátkým zapálením katalytické lampy a následným uhašením. Po uhašení pak příjemně osvěžuje vzduch ve svém okolí.  

Vlastnosti katalytických lamp

Tento druh lampy má především sloužit jako dekorace. Dále se jedná o šikovnou pomůcku, která z vašeho domova odstraní nežádoucí zápach a celý byt ři dům krásně provoní.

katalytická lampa

Mezi vlastnosti katalytických lamp patří, jak již bylo zmíněno odstranění zápachu. Důležitou vlastností je to, že vůně zápach dokonale pohlcuje, což je značná přednost těchto lamp. Lampy také čistí vzduch, mají skvělý účinek i ve velkém prostoru a rychle provoní celý interiér.

Porovnání katalytických lamp a klasických způsobů provonění domácnosti

Největším rozdílem je, že klasické vůně zápach nepohlcují, ale pouze překrývají. Katalytická lampa zápach pohlcuje a tím se nežádoucí pachy odstraní a interiér provoní. Navíc tyto moderní lampy přispívají k větší čistotě vzduchu, protože ničí negativní složky, které se ve vzduchu objevují.

Funkce katalytické lampy

Uvnitř lampy dochází ke katalytické oxidaci, během které nastane „hoření bez plamene.“ Srdcem celé lampy je kahan, který je navíc doplněn o molekuly patiny. Díky bavlněnému knotu je přivedena hořlavá náplň, která je kromě chemických prvků složena také z vody a vonné esence.
Je tedy zapotřebí konstatovat, že katalytické lampy dokáží vytvořit více vůně než vonné svíčky běžně prodávané v obchodech.

Používání katalytické lampy

Pokud jste se rozhodli pořídit si tuto moderní lampu, mějte na paměti několik užitečných rad. Tou první je, že plamen by v lampě neměl hořet déle než pět minut, protože se tak nezpustí katalytická reakce, která začíná probíhat až po uhasnutí plamene.
Aktivace lampy by měla trvat 20–30 minut. Po každém použití je zapotřebí lampu důkladně uzavřít tzv „zaslepovacím víčkem,“ jinak bue reakce stále probíhat, dokud se náplň nevypaří.

lampa katalytická

Ceny katalytických lamp

Cenově se katalytické lampy pohybují oproti klasickým svíčkám kolem 500 – 1 500 Kč.
Katalytické lampy jsou vyvinuty jako moderní doplněk do domácnosti. Zaujmou nejen vzhledově, ale hlavně svou funkcí, která spočívá v odstranění zápachu a provonění interiéru.
Nezapomínejte však na správné použití lampy, aby nedocházelo k nežádoucím účinkům, protože reakce probíhá, až když plamen lampy uhasnete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup