Jak na děti i dospělé působí balónková výzdoba

Součástí různých oslav, ať už narozenin, jmenin, anebo svatebních hostin, maturitních či abiturientských večírků bývají párty věci a mezi nimi i balónky. Patří k nejžádanějším prvkům slavnostní výzdoby a bez nich by to jaksi nebylo ono. Proč právě balónek vnímáme jako něco velmi přátelského a veselého?

Balónky jsou lehoučké a křehké

Každá oslava by se měla odehrávat v atmosféře naprostého uvolnění. Čím více si jej dopřejete, tím větší pozitivní náboj bude mít. Nikdo z nás si nepřeje, aby její průběh byl těžkopádný a příliš sevřený a také nikdo netouží vyzdobit sváteční tabuli stokilovou kovadlinou. Balónek už jen při pouhém pohledu navozuje pocity lehkosti bytí a stává se kromě dekorace na narozeniny zároveň vhodným meditačním doplňkem.

balonky na narozeniny

Jsou trojrozměrné

Dokážete si představit, jak nudný by byl svět, kdybychom se na něj dívali jen z pohledu dvou rozměrů, tedy 2D? Realita by přestala být realitou. Třetí rozměr udává našemu životu smysl a řád, balónek svým tvarem vytváří zároveň dojem jednoty, kdy jsou všichni součástí jednoho celku, a všechny kulové či oválné tvary nám symbol jednoty připomínají. Na lidskou psychiku tedy zcela logicky mnohem lépe působí balónek oválný než ve tvaru krychle. Párty obchod nabízí převážně oválné balónky a některé mají i podobu balónků písmen anebo balónků čísel.

narozeniny

Nezapomínejte na vliv barevného spektra

Balónky jsou zhotoveny v pastelových barvách, jimiž lze vyjádřit, nebo alespoň naznačit kompletní barevné spektrum. Můžete je zavěsit vedle sebe v posloupnosti barvy duhy, anebo preferovat některou z barev, která vás více oslovuje. Modrá podporuje tvořivost, fialová přátelství a pospolitost, růžová lásku a něhu, zelená srdečnost a cit, žlutá vnitřní pocit pohody, bílá klid a mír, oranžová radost ze života a červená zejména fyzickou energii. V nabídce jsou i metalické balónky, které barvám dodají zářivý lesk.

Písmena a čísla

Tvůrci výzdoby pro slavnostní chvíle jsou nápadití a nabízí nám možnost vtisknout oslavám zajímavý ráz. Nafukovacími číslicemi a písmeny máme možnost ještě více oslovit pozvané hosty. Nemusí to být jen strohé vyjádření věku v případě narozenin, ale můžete ke stropu zavěsit třeba významné datum, letopočet či jména, která mají pro oslavence zásadní vliv.