Invertorová svářečka je v mnoha ohledech nepostradatelná

Praktické a v mnoha ohledech také univerzální řešení nabízí moderní invertorové svářečky. Invertorová svářečka je využitelná pro všechny metody svařování. Mít tento doplněk dílny se tedy rozhodně vyplatí.

  • Technologicky je toto zařízení založeno na principu spínaného zdroje.
  • Ten zvládne měnit střídavé napětí na vysokofrekvenční.
  • V praxi to znamená, že se může měnit klasické střídavé napětí ze zásuvky (50 Hz) na vysokofrekvenční, až do hodnoty 100 kHz a následně je usměrněno.

inventorová svářečka

Tím se dostáváme k jedné z hlavních výhod, kterou je nízká hmotnost invertorové svářečky. Se stoupající frekvencí se totiž snižuje velikost transformátoru. S invertorovou svářečkou lze tedy pracovat prakticky v každém prostředí. Není problém si ji vzít s sebou například na žebřík. Proto jsou už tyto typy svářeček běžně vybaveny praktickým popruhem pro zavěšení na rameno.

Svářečka pro kutily i profesionály

S invertorovou svářečkou se naučí pracovat i začátečník. Manipulace s ní není nikterak složitá a zvládne to skutečně i málo zkušený domácí kutil. Tím ale není řečeno, že by to byla pouze kutilská záležitost. Bez invertorové svářečky se neobejdou v mnoha případech ani profesionálové na stavbách či montážích.

inventor pro sváření

  • Ti oceňují především schopnost změnit parametry svářečky tak, aby bylo možné svařovat metodami MMA a TIG a také metodami MIG/MAG.

Invertorové svářečky se pohybují v různých cenových relacích v závislosti na možnostech využití. Proto zde najdou přesně to pravé jak domácí kutilové pro občasné využití, tak i profesionální pracovníci, pro které je svářečka nezbytnou součástí jejich každodenního pracovního života.

  • Při výběru se můžete řídit hodnotou, která se označuje jako zatěžovatel.
  • Tento údaj vám sdělí, jak dlouho je schopná svářečka nepřetržitě pracovat a kolik času jí musíme dát na vychladnutí.