Home office s herním notebookem

Kdo chce či musí pracovat na home office, neobejde se bez plnohodnotného pracovního nástroje. Proč se vyplatí herní notebook?

Proč herní notebook na práci

Stručnou odpovědí by mohlo být: Notebook na hry je dostatečně univerzální. Typický je pro něj vysoký výkon. Proto zvládne i náročné aplikace a neobejdou se tak bez něj například ti, kteří se zabývají profesionálním natáčením a stříháním videa.
Běžný kancelářský notebook v těchto situacích mnohdy poskytne příliš pomalý procesor, nedostatek RAM nebo zastaralý otáčkový disk. Pro tento segment je jednoznačně charakteristický i špičkový grafický výkon.
Jestliže si naopak takovýto notebook pořídíte jako ryze „domácí“ stroj s myšlenkou, že na něm budete hrát hlavně hry, nepřekvapí vás třeba náhlý přesun na home office.

notebook-pracovni

Ten je v současné situaci během koronavirové krize jednoznačně pro mnoho lidí způsobem, jak nemuset svou kariéru přerušit a současně se chránit před rizikem.
Někteří z nás se budou muset navíc zařadit k těm, kteří v důsledku pandemie budou zaměstnání měnit. Není tak vyloučené, že se k těm, kteří budou výkonný notebook pro své povolání potřebovat, teprve mnozí připojí.

Kolik stojí výkonný notebook

V tomto případě záleží, zda se jako uživatel můžete uskromnit, vystačíte si s méně náročnými hrami a po pracovní stránce budete na notebooku například jen zpracovávat dokumenty. Přirozeně se to odrazí i na ceně zařízení. Platí jednoduše to, že čím je notebook výkonnější, tím bude i dražší.
Pokud máme hovořit o špičkovém segmentu pro náročné, lze říci, že herní notebooky v nejvyšší kategorii stojí zhruba od 30 000 Kč výše. Samozřejmě pokud bychom teoreticky nebyli limitovaní žádným rozpočtem, strmě stoupat bude i částka na cenovce a od této sumy se můžeme s klidem dostat i na dvojnásobek.

herni-notebook

Většina uživatelů však řeší spíše opačný problém. Finanční limit má daný naopak pevně. Proto je nutné hledat kompromisy. Je ale rozumným nápadem slevit z požadavku na výkon, který potřebujeme? Zcela jistě nikoli, za své peníze bychom dostali něco, co nepotřebujeme a nevyhovuje nám to. Naštěstí existuje i jiná možnost.

Co je repasovaný notebook

Tzv. repasy jsou, jednoduše řečeno, použité notebooky. Představují vhodné řešení pro všechny, kteří nemohou nebo nechtějí utratit příliš peněz.
Pocházejí většinou z předváděcích akcí nebo se jedná o zařízení po leasingu. Jde o notebooky z nejvyšších modelových řad. Repas tedy bez problémů obstojí i jako herní notebook. Díky tomu, že se nejedná o zcela nový kus, je však výchozí cena řádově o desítky procent nižší.
Repasovaný herní notebook je plně funkční, před prodejem se tato zařízení testují. Vzhledem k původnímu účelu využití se nicméně nemusíte bát poškození, notebooky bývají pouze mírně opotřebované. Více na inComputer.cz.