Hledáte levný notebook pro studenta s vysokým výkonem?


Vstup do dospělého života nebývá pro mladé lidi zcela jednoduchý. Patří k tomu i léta s poněkud napjatým rozpočtem. Jak ušetřit na nákupu notebooku?

I s nízkým rozpočtem pořídíte kvalitní notebook

Mladí dospělí už nechtějí být v plné míře závislí na svých rodičích, při studiu ale nemívají čas na to, aby mohli být plnohodnotně výdělečně činní. Více tak šetří a nutné výdaje se snaží pokrýt pouze s dopomocí nejrůznějších brigád a občasných příspěvků rodičů.

apple

Lze i za těchto podmínek vybrat kvalitní notebook? Právě vlastní notebook je dnes důležitým prostředkem pro práci i zábavu. Téměř nikdo z nás se bez něj nedokáže obejít a zejména pro některé studijní obory na vysokých školách se jedná o doslova nezbytný pracovní nástroj.

Pakliže si zájemce nechce kupovat nové zařízení, může levné notebooky pro studenty hledat mezi těmi repasovanými. O co se jedná?

Co je repasovaný notebook

Repase znamená rozebrání konkrétního stroje, jeho prohlídka a renovace a opětovné sestavení do provozuschopného stavu. Repasovaný notebook neboli repas proto znamená použitou techniku, která se prodává dále.

Zdrojem pro tuto elektroniku bývají typicky firmy, většinou bankovní sektor. Zde bývají často uzavírány smlouvy na operativní leasing a v pravidelných intervalech se proto místní technologické zázemí obměňuje za novější, přestože původní počítače nebo notebooky stále fungují a slouží svému původnímu účelu.

Mimo to mohou repasované notebooky dále pocházet z předváděcích akcí, tímto způsobem bývají též prodávány vystavené kusy. Případně se také jedná o zboží, které se obchodníkům vrátilo v rámci čtrnáctidenní zákonné lhůty.

oprava

Sloužit všechny tyto přístroje mohou bez problémů po repasi dále. V současné době tak již existuje řada specializovaných firem, které zajišťují jejich další distribuci do rukou běžných soukromých osob.

Jaké výhody má repasování

Repasovaná výpočetní technika je tak plně funkční a nese známky pouze běžného opotřebení. Vzhledem k tomu, že se repasují vyšší modelové série notebooků, lze od každého kusu očekávat dokonce řádově několik let bezproblémové funkčnosti. Mimo to získává každý spotřebitel na svůj nákup i záruční lhůtu, a to vždy v délce 12 měsíců.

Funkčnost zaručuje servis, v jeho rámci probíhá kontrola, čištění i přeinstalování operačního systému. Samozřejmostí je výměna vadných komponent, případně se zařízení i upgraduje (rozšíření RAM, větší disk). Tím můžeme i v případě nákupu použitého výrobku zaručit, že si kupujete studentské notebooky s dostatečně vysokým výkonem.

Ve výsledku je takový nákup znatelně levnější oproti novým modelům, řádově dokonce až o desítky procent. Kromě faktické úspory vám odměnou bude jednoduše dobrý pocit: Místo toho, aby se zařízení již vyřadilo a skončilo jako elektroodpad, mu dáte šanci na další „život“. Repasování je tedy přístup ekologický a vedoucí k udržitelnosti.

Velký výběr repasovaných notebooků i další výpočetní techniky najdete na stránkách – Eurotech.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup