Co vás čeká na dovolené u Balatonu

Klid a pohoda – jestliže si zajistíte pobyt v některém z menších rekreačních středisek, například v Balatonakali, vyhnete se davům lidí, co bývají na některých mořských plážích, a naopak vás tu čeká spíše klid a pohoda.

Pláže – pláže u Balatonu bývají travnaté i písečné, záleží na tom, jakou si vyberete. A jsou tu i nudistické pláže, to jen tak pro pořádek.

Ovoce a zelenina – Maďarsko je rájem pro každého milovníka čerstvé zeleniny a ovoce. Je ho tu v tržnicích tolik, že z toho až přechází zrak. Jistě, že si tu můžete dopřát i tamní speciality, jako je například ostrý guláš a typické klobásy, ovšem pro milovníky zdravé výživy to tu bude naprosto ideální. Mimochodem, víte, že v této zemi obhospodařuje svá pole a políčka přibližně půl milionu rodinných farem?

pláž na Balatonu

Hodně slunce a teplo – málokdy se stává, že byste přijeli do Maďarska, vybrali u Balatonu nejlepší pláže a týden vám tu propršel. Bude to spíše naopak, délka slunečního svitu je pro letní rekreaci u vody dostačující a vy si tu slunce užijete až dosytosti. I když, samozřejmě, se vyplatí raději sledovat meteorologickou situaci a věnovat pozornost předpovědi počasí pro tamní region.

loďka na Balatonu

Výlety do vnitrozemí – Maďarsko je zemí zaslíbenou pro zemědělskou činnost, to už jste jistě pochopili, jakmile jste kolem sebe zahlédli lány slunečnic. Můžete se jim pak vydat vstříc v rámci výletů do vnitrozemí, možná vás osloví i tamní lidová architektura a zvláštní atmosféra místa, kterou lze stěží přirovnat k nějaké lokalitě v České republice.

Maďarky – pro muže, kteří sem putují sami nebo s kamarády (stejného pohlaví) tu budou místní dívky a ženy jistě přitažlivé. Maďarky bývají velmi půvabné, temperamentní, a možná i vhodné jako partnerky. Kdo ví, třeba se na vás usměje štěstí, jestliže toužíte po bližším kontaktu s místní ženskou populací.