Co nevynechat při návštěvě Říma

Chystáte sena výlet nebo na dovolenou do prosluněné Itálie a nechcete kromě lenošení na pláži vynechat ani ty nejproslulejší historické památky nebo obchůdky se značkovou módou? Pak rozhodně navštivte hlavní město Itálie – Řím. Vydejte se za krásami tohoto města, ve kterém na vás dýchne příjemná atmosféra.

A čím vším vás tato světová metropole naláká?
san pietro roma
Za památkami i za nákupy věhlasných světových módních značek

Město Řím uspokojí nejen milovníky historických a architektonických památek, ale také ty, kteří sem vyrazí za nákupy oblečení a módních doplňků světoznámých značek, jako je například Prada, Gucci, Bulgari, Fendi, Sandro Ferrone a další. Toto město je totiž považováno za Mekku luxusní módy a najdete tu i luxusní ulici, která potěší nejednoho milovníka značkové módy. Samozřejmě tu narazíte i na levnější butiky, kde můžete ulovit pěkné kousky za lákavé ceny.
italia architektura
Ten, kdo se vydá do hlavního italského města za historickými památkami, určitě nebude litovat a nebude vědět, kam se dřív vydat. Naleznete zde totiž tolik památek, že je rozhodně během jedné návštěvy nestihnete všechny navštívit, a proto budete mít o to více důvod se sem někdy vrátit.

·                     Rozhodně byste neměli vynechat známé monumentální Koloseum, kteří tvoří neodmyslitelnou součást italské metropole. Ve své době bylo Koloseum největším amfiteátrem v římském světě.

·                     Za návštěvu stojí také úchvatná Fontána Di Trevi, která je postavena v barokním stylu.

·                     Nadchne vás také Bazilika sv. Petra, která je největší církevní stavbou (pojme až 60 tisíc lidí).

·                     Fotografové zase ocení jednu z nejfotografovanějších památek, a sice Andělský hrad, ke kterému vede most a nachází se tu také muzeum historie.
koloseum evropa

Pokud tedy patříte mezi milovníky historických památek anebo módy, tuto italskou metropoli byste si určitě měli dát na seznam míst, které chcete navštívit.