Psí chlupy, náš stálý společník

Psí chlupy, zvláště v období, kdy naši pejskové línají, jsou velkou výzvou pro naši trpělivost. Jsou opravdu všudypřítomné. Pokud jste majiteli psů krátkosrstých plemen, zápasíte s drobnými štětinkami. U psů, co mají takovou střední srst, jsou naším společníkem kratší chlupy, ne nepodobné vlasům. U psů dlouhosrstých, jsou chlupy opravdovými štětinami. Ani ne tak tvrdými, jako dlouhými, držícími se na čemkoliv úpornou silou.
Chovatel psů a jejich milovník chlupy bere jako daň za přátelství se svými kamarády. I jemu občas, zvláště když je vytahuje z úst, určitě vadí. Ale horší to je když k němu příjde nějaká návštěva. Zdvořilostní fráze typu: „Mne chlupy nevadí, mám psy rád“, brzy nahradí opravdová barva návštěvy, když zpočátku nenápadně, později už bez ostychu se neustále čistí a křiví při tom tváře.
hlava huskyho
Jak na chlupy?
Nejlépe je začít u zdroje. Poctivým a velice častým vyčesáváním volných chlupů přímo z psí srsti. Pokud to pejskovi nedělá problém a zvykne si na to, máte vyhráno. Můžete se pokusit naučit jej, držet při česání. Je to trochu ekvilibristika, ale stojí za to se jí naučit. Musíte psa přidržovat, musíte pejska natáčet tak abyste se kartáčem dostali všude tam, kam chcete, musíte zároveň pejska konejšit a přikrmovat ho pamlskami. Na potvoru, pejsek je povolný přesně do doby než dojdou v ruce pamlsky.
Druhou možností je časté vysávání. Ne každý vysavač se ale dokáže s chlupy poprat tak, abyste byli spokojeni. Proto je dobré se podívat po speciálních nástavcích na sací hubici. I s ní je to o trpělivosti a pečlivosti při vysávání.
pes na gauči
Nejhorší případ je když máte psa světlé srsti a tmavé koberce.
Z šatů a také z bytového textilu sundáte psí chlupy samolepícím válečkem. Tento vychytralý vynález svou lepící stranou odchytá většinu psích chlupů.
Z výše uvedeného je jasné, že ať děláte, co děláte, psích chlupů se v období línání prostě nezbavíte. Je jen na vás, jak budete poctiví a zda budete psa každodenně vyčesávat. Je to jediný způsob jak množství chlupů co možná nejvíce omezit. Ostatní je už na míře tolerance a smíření z nezměnitelných. Ale to každý milovník psího kamaráda zná.