Břeclav – krásné město na pomezí tří států

Milovníci cyklistiky, vína a slunných dnů by na svých toulkách neměli minout město Břeclav. Leží doslova na hranici tří států – Česka, Slovenska a Rakouska – takže se může stát skvělým výchozím bodem pro vaše výlety i procházky. A možností ubytování Břeclav nabízí velké množství, takže si to své vysněné najde každý. Třeba v oblíbeném penzionu U Doubků.

ubytování v Břeclavi

V samotném městě toho můžete navštívit, ochutnat a zažít víc než dost. K navštívení nejdůležitějších památek vám postačí jeden jediný den, ale abyste nasáli tu pravou atmosféru jižní Moravy, měli byste tu pobýt déle. Ochutnáte ta nejlepší vína z kraje, odpočinete si, okusíte místní speciality a seznámíte se s novými lidmi. Restaurace Břeclav nabízí skvostné, zejména penzion U Doubků patří mezi nejvyhledávanější, takže zajděte dovnitř a užívejte si té pravé moravské atmosféry.

Když už si jídla a vína dopřejete dosytosti, můžete začít objevovat skvělá místa v Břeclavi a okolí. Ať už se k nim vydáte pěšky, na kole nebo autem, věřte, že ve vaší paměti zůstanou díky své jedinečnosti zachována po spousty dalších let – a rádi se sem budete vracet.

Kam se vydat

Za návštěvu stojí místní Městské muzeum a galerie, prohlédněte si také Lichtenštejnský dům (který dříve býval židovskou školou), můžete obdivovat místní synagogu i krásné kostely a určitě neopomeňte empírový zámeček Pohansko, který ukrývá archeologickou sbírku z dob staroslověnské kultury.

restaurace v Břeclavi

Pár kilometrů od Břeclavi najdete Valtice a Lednici, kde stojí za návštěvu areál zapsaný v Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a zámek, který patří k nejkrásnějším v Česku. Můžete si projít i místní vinné sklípky a dojeďte třeba až do mekky vína – Mikulova. Nic vám také nebrání volně přejíždět hranice do Rakouska a na Slovensko.

Jedna dovolená vám k poznání všech zajímavostí určitě stačit nebude, proto se sem můžete vracet klidně každý rok – třeba právě do rodinného penzionu U Doubků.