Angelit neboli andělský kámen


Už ze samotného názvu kamene angelitu je patrné, jaké od něho můžeme očekávat služby nebo účinky. Angelit neboli andělský kámen je kámen míru a bratrství. Dokáže zmírnit duševní bolest a potlačuje krutost.

  • Tomuto kamenu je připisována schopnost proměnit negativní emoce (strach, hněv, úzkost) na emoce pozitivní (klid, víra, spokojenost).
  • Pokud máte ve svém okolí někoho, komu byste rádi dopřáli vnitřní klid, pak mu věnujte právě angelit.

angelit

Kámen angelit nám také pomáhá v propojení se světem andělů nebo s jinými duchovními průvodci. Je to povzbuzující kámen, díky kterému se nebudete obávat vyslovit svou vlastní pravdu. Tento kámen je přínosný především pro zrozence ve znamení Kozoroha a Vodnáře.

Odkud přišel angelit

Angelit byl objeven na samém konci 18. století. Jeho rozmanité podoby spatřily světlo světa ale až roku 1987 v Peru. Angelit má jednu zajímavou vlastnost. Díky své nestabilitě se může ve vlhkém prostředí proměnit na sádru. Proto doporučuje před vlhkostí ho chránit. Jedná se rovněž o měkký nerost, tak že se může snadno poškrábat. K čištění proto použijte měkký hadřík.

hmatka

  • Tyto zdánlivě negativní vlastnosti rozhodně nepotlačují krásu a přímo nadpozemský půvab angelitu.

Důležité je nabíjení angelitu

Jestliže angelit využíváme k léčitelským účelům, pak ho musíme čas od času nabít, aby neztratil svou sílu. Angelit čistíme myšlenkou nebo kouřem. Jednou z možností očištění je také tibetská mísa. K nabíjení je ideální využít horský křišťál. Křišťál pohltí negativní energii, kterou do sebe angelit načerpal. Stačí ho na křišťál jednoduše položit. Sílu mu také dodává přímý sluneční svit.

  • Andělský kámen angelit si můžete pořídit v jeho surové podobě nebo jako tromlovaný kámen.
  • Velice oblíbené jsou náramky z tromlovaného angelitu.
    • Namodralý nádech kamenů dodává ruce něžný vzhled.