Nacenění bytu

O vlastním bydlení sní většina jedinců a je pravdou, že je několik překážek, které mohou zabránit v tom, aby se tento sen stal skutečností. Většinou první rozhodnutí o koupi bytu či rodinného domku začíná samotným výběrem. Zájemce sleduje inzerci realitních kanceláří nebo i prodejců, kteří se rozhodli byt prodat bez realitky. Dále se hledající zajímají se o lokalitu, kde se nemovitost nachází a přirozeně s tím jde ruku v ruce i cena, kterou by měli zaplatit. Mnohdy si ještě domluví prohlídku a doplní si tak chybějící informace. Prodej či nákup, to záleží, z jakého hlediska bude brán pohled, tak může skutečně zcela rychle skončit. A to jen díky příliš vysoce nastavěné ceně. Dobrá rada pro všechny, kteří chtějí prodávat je, že by si měli předně zjistit tržní hodnoty ve svém okolí. Jedině poté bude jejich obchod úspěšnou transakcí.

nacenenibytu

Jak zjistit správnou hodnotu nemovitosti?

Existuje několik různých způsobů, ale rozhodně sem nepatří chtíč získat co nejvíce peněz a tím v podstatě prodávat za skutečně zbytečně nadsazené ceny. Potom není divu, že se objekt stane neprodejným a může pouze chátrat.

  1. Dobrou metodou je porovnání cen v okolí, kde se prodávaný objekt nachází. Musí se ovšem porovnávat podobné objekty a pokud možno i v podobné lokalitě. Také je rozdíl mezi tím, o jakou stavbu se bude jednat a nelze tak srovnávat byt v panelovém domě s bytem, který se nachází v cihlové výstavbě. Tato metoda si vyžádá skutečně hodně času a vyhledávání.
  2. Zaplatit si odhadce, který posoudí vše potřebné, ale pozor ten zadarmo jistě pracovat nebude.
  3. Zkusit to s ověřenou společností a výsledek je známý během chvíle. Jedná se o automatické nacenění bytu, které se zakládá na všech údajích, které jedinec zadá do příslušných kolonek. Je pravdou, že tento údaj může být pouze orientační, jelikož ještě bude záležet na dalších okolnostech, které se později skutečně doladí při prodeji. Avšak prodejce tak může získat představu o ceně jeho majetku a podle toho se dále zařídit. Což je daleko lepší, než snít o příliš vysokých částkách na svém účtu, které ve skutečnosti nemusí nikdy přijít.

modernibyt

Cenu může ovlivnit lokalita

Je nesmírně důležité se na nabídku svého bytu podívat například i očima kupujícího. Jak moc bude lukrativní nabídka pro něho, zdali vůbec lokalita má co nabídnout a je jasné, že potom budou rozhodovat další parametry. Nicméně představu o hodnotě svého vlastnictví si může vytvořit každý, stačí jen do kolonek zadat pravdivé údaje. Vyhodnocení je během chvíle, je třeba se k němu stavět jako k orientační informaci, která je poskytnuta zcela zdarma.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup