Jaký vhodný obklad zvolit pro malé koupelny

Jste majitelem malé koupelny a nevíte si rady, jak ji správně zařídit, a hlavně jaký druh obkladu zvolit? Poradíme vám tu pár zaručených triků, které pomohou opticky zvětšit všechny malé koupelny. Budete překvapen, jak dokáže barva a vzor obkladaček dopomoci k optické iluzi zvětšení. Dobrou radou je i malá investice do vizualizace malých koupelen ještě před jejich samotným zhotovení. Tato investice se vám určitě vyplatí, protože koupelnu si vybavujeme jednou možná 2krát za život a je třeba, aby byla dokonalá, dokonalá pro nás a naše potřeby.

umyvadlo

Malé koupelny a správné využití barev a vzorů

Výběr vzoru a barvy obkladu je nesmírně důležitá úloha, zejména pokud mluvíme o malých koupelnách. Obklad tvoří velkou plochu a její nesprávným zvolením můžete udělat velké škody na celkovém dojmu. V současnosti na trhu existuje obrovské množství druhů, barev a stylů kachliček, a proto se není co divit, že výběr je opravdu těžký. Jednodušší a efektivnější určitě je, pokud tento výběr přenecháte na odborníkovi, designérovi, která toto těžké rozhodnutí udělá za vás. Ještě před samotným výběrem vhodného obkladu pro malé koupelny se musíte rozhodnout, jak rozvrhnete umístění sanity a nábytku. Toto rozhodnutí souvisí s tím, že si předem určíte takzvané zóny, které následně víte správným obkladem zvýraznit tak, abyste opticky zvětšili i tu nejmenší místnost.

vana

Je třeba však zvolit nejen správný odstín barvy a geometrický vzor, ​​ale je důležitý také formát obkladu a jeho samotná pokládka. Nejdůležitějším pravidlem při výběru barvy je držet se jednoho odstínu, což nám zajistí iluzi rozšíření malých koupelně. Vhodnější je určitě světlejší barva, ale pokud jste milovníkem pestřejších, veselejších barev můžete zvolit i tu pokud zůstane v harmonii bez dalších zbytečných ozdob a výrazných prvků. Pokud jste si již předem zvolili zóny ve vaší koupelně teď je ten správný čas zvolit jednu, kterou následně doplníme zajímavým, výraznějším vzorkem, který na sebe přitáhne pozornost a opět zajistí vizuální rozšíření. Skvělou volbou jsou i velkoformátové dlaždice, které díky své velikosti navozují pocit zvětšení. A nezapomínejte i na správné zvolení spár mezi obklady, pokud je minimalizujete prostor dostane jednotnější podobu. Vhodné obklady i pro malé koupelny na webové stránce https://www.sconto.cz.