Geotextilie pod bazén

Pod tímto názvem si můžeme představit jakousi podložku pod bazén. Proč se používá a k čemu slouží? To jsou otázky, na které si hned odpovíme.
Podložka pod bazén takzvaná geotextilie tvoří ochrannou bariéru mezi dnem bazénu, tedy tenkou vrstvou plachty a zemí. Jejím hlavním úkolem je zamezit nežádoucímu protržení plachty. Pokud stavíte doma každý rok nadzemní bazén, pak jistě víte, jak je složité udržet plachtu hezky napnutou a také neprotrženou. Často se totiž stává, že se plachta propíchne, zavadí se o ostrý předmět nebo o hranatý kámen a díra je na světě. Jakmile se plachta jednou protrhne, už to nikdy nebudete fungovat tak, jak by mělo. Zalepené díry se totiž často rády vracejí.
Tato ochranná bariéra se dává na prosetý písek těsně předtím, než položíte plachtu bazénu.

bazén

Od začátku do konce

Nejprve si vykopeme do hloubky zeminu, přesně tolik, kolik potřebujeme. Někdy se kope hlouběji, aby byl bazén více zapuštěný, někdy se jenom upravuje terén a není potřeba, aby se více do zeminy zasahovalo. Vždy je však nezbytné, abychom z prostředí, kde celá konstrukce bude stát, odstranili nežádoucí ostré a hranaté předměty. Jakmile trochu kopneme do hlíny, objeví se kameny, tvrdé drny nebo v některých případech dokonce sklo, zbytky starých tašek ze střechy či další podivné předměty nebo ostré věci. Až všechno dáme pryč, nasypeme na tuto plochu jemně prosetý písek v dostatečné vrstvě. Následuje geotextilie, která bude chránit dno před protržením.

voda

Tento typ vybírejte vždy podle velikosti vašeho typu bazénu. Najdete zde širokou nabídku různých velikostí, ze které si jistě vyberete.
Geotexilie má hned několik půvabů:

  • Chrání dno před protržením.
  • Má dlouhou životnost.
  • Zabraňuje mikrobům, aby se množily ve vrchní vrstvě.
  • Zamezuje přístup i ostatním škůdcům.
  • Navíc je odolná proti vlhkosti a plísním.