Co mít s sebou na horách?


Jsou lidé, kterým stačí rozvalit se ve chvílích volna někde u moře, tedy v docela nízko položených oblastech. Ale jsou tu i ti, kteří to chtějí dotáhnout někam výš a možná dokonce i úplně nejvýš, a ti pak míří někam do hor. A díky tomu, že jsou pro nás hranice už dávno otevřené, se nemusíme spokojovat jenom s našimi horami, ale můžeme zamířit i do ciziny, kde mají hory ještě daleko vyšší. Není jediný důvod, proč by tak někdo z nás nečinil.

Jenže hory neukrývají jenom osobitou krásu. Mohou být i zrádné, i nebezpečné. To podle momentální situace a místa. A kolikrát tam stačí jenom málo, aby se člověku k jeho smůle přihodilo něco nemilého! Možná o tom víte své, možná to potkalo už i vás.

vysoké hory

A když se stane něco, co se stát nemělo? Doma si obvykle poradíme. Známe situaci, která u nás je, zvykli jsme si na ni a máme tu i své akceptovatelní podmínky, takže si s každým problémem nějak poradíme. Ale co když se nám přihodí něco nechtěného v cizině? Co když nás tam potká i nějaký problém, který nám tam bude připadat větší než nejvyšší hora Evropy?

Naštěstí se ani něčeho takového nemusíme bát. Jistě, v cizině může nastat celá řada situací, které neznáme a se kterými se budeme jenom těžko vypořádávat, můžeme tam mít i potíže, které sami nezvládneme. Ale naštěstí tam na to nemusíme být sami. A neměli bychom tam na to být sami. Měli bychom mít zajištěné něco, co nám pomůže. Tedy i pojištění, které nám může na cizích horách přijít k duhu víc než nějaký ten šerpa.

zraněný člověk

Je samozřejmé, že ani pojištění nás před problémy neochrání. Ale dokáže něco jiného. Dokáže zajistit, abychom nedoplatili na komplikace víc, než je nezbytně nutné, případně aby ze v cizích horách vzniklých problémů nevznikly problémy, které už by nás neopustily třeba i po celý zbytek života.

Pojištění nám prostě nahradí aspoň finančně vzniklé škody. A to může mít skutečně hodně velký význam.