Co by měl umět herní počítač?

Znám spoustu lidí, kteří nadávají někomu za to, že hrají hry. Na druhou stranu znám ale mnoho lidí, nejen dětí, ale i dospělých, kteří si taky rádi zahrají a je to na škodu? Za mě určitě ne.
Samozřejmě vše má své meze a pokud na počítačových hrách trávíte až příliš mnoho času, může vás to začít nějakým způsobem ovlivňovat nebo dokonce se můžete stát závislými. Myslím si ale, že když si zahrajete hru jednou za čas, jen tak na odreagování od skutečného života, je to fajn.

Obrázek1

Bohužel se dnes na počítačových hrách najde mnoho lidí, kteří jsou nevychovaní a drzí a taková hra vás poté přestane bavit. Teď už ale k věci. Jak správně vybrat takový herní počítač a co všechno umí? O tom si dnes povíme.

Co všechno herní počítač umí?

Základem dobrého herního počítače je to, že by měl mít dobrou grafickou kartu a velmi výkonné procesory. Díky tomu, že takové počítače jsou přizpůsobeny především na hry, hardwarové vlastnosti jsou přizpůsobeny tak, abyste si hru doopravdy užili.
Naopak jejich nevýhodou je ale vyšší cena oproti klasickým osobním počítačům a vyšší odběr energie. Mezi důležité vlastnosti, které je nutné si zařídit patří taky to, že byste měli mít stabilní Wi-fi připojení, které je u některých her nezbytné!
Takové počítače jsou schopni Vás vnést do aktuální hry a přiznejme si, takovou hru by si užil každý. A jak vybrat ten správný?

Jak vybrat správný herní počítač?

Při výběru je nejdůležitější výběr suprové grafické karty. Nemůžeme zapomenout ale i na procesor a na kapacitu RAM.

  1. Grafická karta – jedná se o nejdůležitější komponent herního PC, protože umožňuje vašemu počítači dobrý výkon který je nezbytný. Většina her, které hrajete je založena právě na výkonu grafické karty, takže je nejlepší právě do tohoto komponentu zainvestovat více.
  2. Procesor – měl by mít nejvyšší frekvenci. kterou udáváme v GHz. Jako nejlepší řešení se vybízí, pořídit si ten nejnovější model.
  3. Paměť RAM – herní počítače by měly mít ideálně DDR4 paměťové moduly. Mají větší propustnost, což je velice zásadní. Platí totiž pravidlo, že čím vyšší frekvenci paměti máte, tím lépe.

Obrázek2

Jak otestovat výkon Vašeho počítače?

Existuje mnoho programů, kde si můžete otestovat výkon vašeho PC nebo jeho procesoru, grafické karty a prakticky všeho, co v počítači najdete. Mezi nejpopulárnější programy patří:

  • 3DMark
  • CINEBENCH
  • CrystalDiskMark
  • NovaBench
  • Memtest86+

Repasované počítače

Co to vlastně repasovaný počítač je?

Repasované počítač je takový počítač, který již někdo používal, následně byl odkoupen, profesionálně prověřen, otestován a opět uveden do prodeje. Výhodou takového počítače je především jeho cena, která je výrazně nižší než za nový model např. až o 60 % a záruka na 12 měsíců. Více na inComputer.cz.