Anonymita ve financích

Jak si co nejlépe chránit své soukromí? To je otázka, která stále častěji – obzvláště v této době plné nových technologií – vyvstává v myslích mnohých spotřebitelů. Odpovědí na ni, co se financí týče, mohou být anonymní platební karty a účty.

Anonymní platební karta

Přemýšleli jste někdy, jak nakupovat diskrétně? Posloužit Vám může anonymní platební karta, která Vám zajistí plnou anonymitu a s tím spojenou ochranu soukromých údajů, je totiž zřizována bez uvádění jména uživatele.

Jak to funguje?

Její pořízení je jednoduché, stejně tak její použití. Funguje v podstatě jako předplacená karta, na kterou si klient uloží peníze. Ty pak může čerpat k placení i výběrům hotovosti. Velkou výhodou karty je – kromě její anonymity – také bezpečnost, anonymní karta nebývá zřizována k účtu, v případě krádeže tedy nehrozí čerpání peněz z Vašeho účtu.

banka1

Hotovost a platební karta v jednom

Platbu anonymní (nebo také předplacenou) platební kartou je možné si představit jako jakýsi kompromis mezi platbou v hotovosti a klasickou kartou – podobně jako při platbě hotovostí se při užití anonymní karty zákazník nemusí obávat o své soukromí, zároveň se ovšem jedná o rychlý a efektivní proces, při němž majitel nemusí neustále vybírat peníze z bankomatu – stačí je jednoduše nabít na kartu.

Komu poslouží?

Díky bezpečnosti, která je zaručena mimo jiné také tím, že kartu není možné „přečerpat“ – peníze z ní lze využít jen do výše nabité částky – může být karta vhodnou alternativou pro všechny, kterým z nějakého důvodu nevyhovují debetní či kreditní platební karty. Nabízí se například jako vhodný platební prostředek či úložiště kapesného pro děti. Bez obav z případné ztráty je možné ji také využívat při cestách do zahraničí či jako elegantní řešení pro úspory.

Anonymní bankovní účty

K vyššímu pocitu bezpečí může také přispět anonymní bankovní účet. Při jeho zřizování je ovšem potřeba myslet na to, že totožnost zřizovatele takovéhoto účtu musí být ověřena nutnými doklady a dokumenty.
Možné je ovšem založit takový účet na jméno někoho jiného. Využívat jej poté může i více lidí a fungují podobně jako běžné bankovní účty: součástí bývá internetové bankovnictví či platební karta.

banka

Anonymní účty se typicky zakládají v takzvaných offshore bankách, které se specializují na poskytování bankovních služeb pro zahraniční klienty. Osoba, která má o takovou službu zájem, tedy nemusí být residentem daného státu. Takovýto účet si pak může zřídit jak fyzická osoba, tak například offshore společnost, jejíž založení Vám naše agentura může nabídnout v 16 jurisdikcích – například v Belize, na Gibraltaru či v USA.

Anonymní bankovní účet tak svému uživateli zaručuje maximální možnou diskrétnost a mnohem vyšší ochranu soukromí než běžné účty. K jeho nesporným benefitům patří také to, že je chráněn před případnými zásahy ze strany státu a státní správy, a mnohdy s sebou nese také výhodnější režim užívání (nižší zdanění či vyšší výnosy z úroků).
Chcete vědět více, nebo máte zájem o vyřízení anonymního účtu či karty? Kontaktujte nás – www.parkerhill.cz