Proč jsou opět v oblibě gramofony

Přesto, že jde technika v oblasti poslechu hudby a mluveného slova kupředu doslova sedmimílovými kroky a celou řadu přístrojů a nástrojů tak zatlačila do propadliště dějin, gramofony tu s námi zůstávají stále. Na nějaký čas upadl gramofon tak trochu v zapomnění, ale v současné době prožívá svou renesanci.

  • První gramofon spatřil světlo světa roku 1888, kdy ho ve Spojených státech zkonstruoval vynálezce německého původu Emil Berliner.
  • Bylo to v podstatě jednoduché zařízení, které fungovalo na principu desky se zvukovým záznamem, který se snímal jehlou a zvuk byl zesílen troubou.
  • Otáčení desky zajistil motor, jehož péro se natahovalo klikou.

gramofon

Návrat ke gramofonovým deskám je celkem logický. Moderní doba totiž poznala, že gramofonová deska je prakticky jediné médium, které je schopné zachovat zvuk v původní kvalitě po dlouhou dobu. Dnes vyráběné desky mají živostnost při ideálním skladování minimálně stovky let.

Moderní nebo retro gramofon?

V současnosti nabízejí výrobci celou řadu typů a druhů gramofonů. Můžete si vybrat moderní přístroj i takový, který vypadá, jako by pocházel z dávných časů.

  • U některých přístrojů vítáme jejich multifunkčnost.
  • U gramofonu je tomu právě naopak.
  • Čím méně přidaných funkcí gramofon má, tím budou kvalitnější ty prvky, které mají zásadní vliv na ovládání a zvuk.

kvalitni gramofon

Jestliže si chcete vychutnat dokonalý zvukový zážitek, pak je jistě moudré hledat kvalitní gramofony. Jednou z možností je například Thorens TD 2035 309, který je nejen vysoce kvalitní, ale také je dokonalý z hlediska designu. A to především pro luxusně a moderně zařízené interiéry, kde dokonale vynikne a dodá svému okolí nevšední a neotřelý vzhled. Jedná se o neodpružený gramofon s průhledným podstavcem z akrylátového skla.

  • Celý gramofon stojí na speciálně vyvinutých nožičkách, které zvládnou účinně tlumit vzdušné vibrace i přenos rázů do podlahy.
  • Tím pádem je zajištěný plynulý, nerušený chod a dokonalý poslech.