Móda pro dobrou věc

Můžete si nakupovat denně několik kalhot, sukní a šatů, nebo si dáte pár korun stranou a koupíte si něco milého, co můžete stále nosit, a zároveň přispějete pro charitativní organizace. Můžete si vybrat mezi pomocí oceánům, lesům, dětem z rozvojových zemí, či těm, které postihla vážná nemoc.

 pomocná ruka

Seňorina

Nadační fond Seňorina pomáhá lidem postiženým Alzheimerovou chorobou. Najít knihu v myčce, navléct si každou jinou ponožku, ale i nepamatovat si důležitá data a jména, to vše je součástí této choroby a nikdo by si ji nevybral. Můžete tento fond podpořit určitou částkou na jejich webu, nebo si na stránce alza.cz koupit pár ponožek. Stojí 180 kč a celý výtěžek jde jen na tuto nadaci. Pokud si objednáte jeden pár, přijdou vám dvě rozdílné desginové ponožky. Při koupi dvou páru vám přijdou dva páry stejných ponožek. Ty byly vybrané záměrně, aby poukázaly na jeden z nejčastějších projevů této choroby.

 

Pink bubble

Tento nadační fond se věnuje podpoře onkologicky nemocných náctiletých v období léčby a následném návratu do života. Na stránce Zoot si můžete zakoupit od značky DOBRO trička, kterými podpoříte tuto nadaci. Jeden ze zajímavých návrhů na trička vytvořila i Barbora Holotová. DOBRO se však zajímá i o etickou výrobu, proto vyrábí produkty šetrné k prostředí s podporou lokálních dodavatelů a chráněných dílen pod taktovkou FWF.

 obuv jordans

4Ocean

Nejen nákupem zajímavého oblečení podpoříte dobrou věc. Organizace 4Ocean poskytuje náramky vytvořené z plastového odpadu z oceánů za přibližně 500 korun. Nákupem jednoho náramku získáte příslib organizace, že odstraní 1 libru odpadu. Kromě toho spolupracují ale s dalšími organizacemi, například na záchranu mořských želv či bílých žraloků. Dle barvy náramku poté můžete zvolit, které další organizaci pomůžete v záchraně. Můžete je věnovat i jako dárek například někomu z rodiny, čímž zajistíte podporu jeho jménem a on získá náramek a děkovnou kartu.