Jak pečovat o svou pleť

Každá žena si přeje mít krásný obličej, a především krásnou pleť bez kazů. Toužíme po tom, mít obličej a pleť jako z časopisu, nebo Instagramu celebrit. Buďme upřímní, realita bývá opravdu někde jinde než na Instagramu. Za krásnou pletí celebrit většinou stojí velmi šikovný fotograf, kterých nedokonalosti, pupínky, vrásky, jizvičky a akné jednoduše vyretušuje. Mnohdy by tedy celebrity mohli závidět vám právě vaši pleť. Neusínejme ale na vavřínech. Starat se o svou pleť je opravdu velmi důležité.  

Pupínky na pleti

Pokud chcete uchovat svou pleť co nejdéle mladistvou, vyživenou, hladkou a krásnou. Musíte jí dát také adekvátní péči. Nejdůležitějším bodem v péči o pleť je hydratace. Základem je samozřejmě hydratace vnitřní. Snad ani nemusíme vyjmenovávat, proč je pitný režim pro naše tělo tak moc důležitý. V každém případě má dostatek čisté vody obrovský vliv na kvalitu naší pleti a je nedílnou součástí péče o pleť. Hydratovat také musíme naši pleť zvenku. Zde nastupuje na řadu naše rutina v péči o pleť.  

Mnoho lidí si myslí, že když nepoužívají make-up a líčidla, nemusí si pleť ani odličovat a čistit. A to je obrovský omyl. Na naší pleti za celý den ulpělo obrovské množství prachu a jiných nečistot. Proto je důležité si každý večer v první řadě pleť odlíčit a velmi dobře vyčistit. Tento krok je důležitý také ráno, protože celou noc třeme svou tvář o polštář, který může být i přes veškerou hygienu plný roztočů a prachu. Zkuste si vyčistit obličej ráno a uvidíte kolik nečistot na něm je i přes večerní odlíčení a čištění.  

Maska

Po kvalitním čištění pleti je velmi vhodné používat nejrůznější tonika, nebo například květinové pleťové vody, které pleť skvělé hydratují a vyživují. Dalším krokem mohou být například séra, na která nanášíme krém vhodný pro náš typ pleti a pro náš věk. Doplňkovou péči, kterou neprovádíme každý den jsou také masky a peeling, které pomáhají dodat naší pokožce všechny potřebné živiny a odstranit staré částečky kůže.  

Nesmíme také zapomínat na pleťový krém s faktorem bojujícím proti slunečnímu záření. I když sluníčko milujeme, pro naši pleť rozhodně kamarád není. Zrychluje stárnutí pleti a zvyšuje množství vrásek. Posledním důležitým bodem pro pěknou pleť je minimalizovat doteky. Tím nemyslím doteky s vaším partnerem, ale doteky vašich rukou na váš obličej. Mnohdy si celý den nevědomky několikrát sáhneme na obličej a zbytečně na něj nanášíme další množství bakterií a nečistot. Nejkrásnějším prvkem našeho obličeje ale stále zůstává milý a krásný úsměv.