I firma se dá zřídit za pár hodin

Jestliže chcete začít podnikat, a chcete si rychle založit vlastní společnost, většinou se přikloníte k řešení ready made společností. Jedná se o společnosti, které jsou již předzaložené.
V zahraničí jsou známy již několik let, na trh do České republiky se však dostaly až v roce 2001, kdy se všichni s tímto pojmem začali teprve seznamovat. Jejich prodej tedy ze začátku nebyl skoro žádný.
Hlavní činnost těchto společností v době koupě je zcela nulová, jen čekají, až si je někdo koupí. Nemusíte tedy zakládat vlastní společnost nebo si nechat udělat společnost na klíč.

Co je součástí ready made společnosti

Společnosti, které jsou na trhu dostupné mají zařízenou veškerou potřebnou dokumentaci k podnikání. Jejich zapsání do obchodního rejstříku již proběhlo, takže obsahují i náležitosti, které jsou s tímto úkonem spojené.
Mají již svůj vlastní název, sídlo společnosti, jednatele a IČO. Základní kapitál této společnosti je splacen v plné výši.

ready-made-spolecnosti
 

Nezbytnosti spojené se zakoupením společnosti

K převodu společnost na nového majitele, je zapotřebí doklad totožnosti – občanský průkaz. Při koupení firmy buďte však vždy opatrní a zkontrolujte si, zda kupujete zcela novou ready made společnost, která nemá žádnou historii a je tak garantována bezdlužnost, případné dluhy byste přebraly vy i s novou společností.
Taktéž si pečlivě zkontrolujte, zda je společnost opravdu v obchodním rejstříku zapsána a její výše kapitálu je splacena. Také se dostatečně informujte, zda se jedná o aktuální nabídku společností nebo alespoň o její pravidelnou aktualizaci.
Je totiž nezbytně nutné, aby daná společnost splňovala aktuální podmínky právní legislativy. 

Výhody ready made společností

  • Doba vyřízení – největší předností, a zároveň důvod, proč jsou ready made společnosti tak oblíbené, je úspora času. Nemusíte totiž obcházet všechny potřebné úřady, abyste si mohli založit vlastní společnost, ať už se jedná o společnost s ručením omezeným nebo akciovou společnost, která je na zakládání ještě mnohem obtížnější nebo evropskou společnost. Zároveň také nemusíte čekat několik pracovních dnů, než úřady vyřídí zapsání do obchodního rejstříku. 
  • Dostupnost – ready made společnosti jsou k podnikání dostupné většinou do 24 hodin od podpisu smlouvy.
  • Historie – i přesto, že společností nemají žádnou historii, jedná se o pouhou platební historii. Jejich historie založení sahá někdy několik let zpět, což může být výhoda, ke které přiblížení bankovní společnosti, když chcete požádat o vyšší úvěr.
  • Splacený kapitál – mezi další nespornou výhodou ready made společnosti bývá plně splacen základní kapitál. Největší výhodou to bývá u akciových společností, nemusíte řešit další zbytečné papírování.
  • Dobrý prodejce – společnosti nakupujte pouze u prověřených zprostředkovatelů. Nekoukejte pouze na cenu, za kterou vám společnost prodají, ale především na recenze, jak jsou klienti spokojení. Zároveň vám někteří zprostředkovatelé mohou nabídnout nadstandardní služby, mezi které patří převážně přepis na nového majitele společnosti. Vyřídí tedy změnu jednatele, sídla firmy, názvu, a pokud si to nový majitel přeje, tak i změnu výše základního kapitálu. Všechny tyto změny mají zákonem danou 5denní lhůtu, do které musíte změny neprodleně nahlásit a nechat zapsat do obchodního rejstříku, aby bylo vše kompletní a legální.

 hotove-spolecnosti

Jedním z poskytovatelů ready made společností je pražská registrační agentura Parker & Hill Inc. Společnost kromě českých firem nabízí i oblíbené offshore ready made společnosti, které jsou umístěné v různých daňových rájích světa.
Součástí služeb společnosti Parker & Hill Inc. je samozřejmě kompletní poradenství nejen při zřizování ale následném provozu firmy v oblasti účetnictví či daňových rad. Využijte nezávazné konzultace na stránkách www.parkerhill.cz  


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup