Zažijte volnost i napětí, zažijte wakeboarding

Wakeboarding si za poslední roky získává stále větší popularitu. Přináší adrenalinové zážitky a dokáže nahradit řadu posilovacích strojů. Je to fantastický způsob, jak se pohybovat po vodní hladině, plný zábavy i napětí. Je to surf i vodní lyžování. Vyzkoušet wakeboarding znamená zcela mu propadnout. Nechte se i vy unášet.

Populární wakeboarding

Wakeboarding je vodní sport, kdy se po hladině pohybujete na wakeboardovém prkně. Wakeboard je tažen za člunem nebo se používá pevný, kabelový vlek. Pohybujete se rychlostí okolo 30 km v hodině, vaším úkolem je zdolat vlny a kdo si osvojí základní techniku, začne si užívat skoky a otáčky.

Jak provozovat wakeboarding

Wakeboarding můžete provozovat na kterékoliv vodní ploše, v klubech vám půjčí vybavení, poskytnou instruktáž a pak je vaším průvodcem po hladině motorový člun. S rostoucí oblibou wakeboardingu se začíná objevovat i řada parků, kde jste taženi na laně.
Wake park (cable park) je prostor na vodní hladině, kde kromě upevněného vleku naleznete i řadu překážek a atrakcí. Jízda se pak stává skvostným zážitkem, rozrážíte vodní hladinu a podmaníte si živel pod prknem. Překážky vás navedou na skoky plné adrenalinu a divoké zážitky na sebe nenechají dlouho čekat.
 
wake

Kde jezdit na wakeboardu

V ČR je v sezóně od května do září otevřeno několik parků, kde můžete tomuto sportu propadnout. Parky byste našli v okolí Brna i Prahy, obvykle se v místě nachází i půjčovna vybavení a instruktor.
Perfektně vybavené parky mají i v sousedním Rakousku. Jakmile wakeboarding vyzkoušíte, budete toužit jen po jediném, vypravit se na vodní hladinu znovu. Pak už je jen krůček k tomu, abyste si pořídili vybavení na wakeboarding.

Vybavení na wakeboarding

Jako první budete potřebovat prkno na wakeboarding, tedy wakeboard. Wakeboardy se vyrábí v různých délkách. Rozhodovat se budete podle délky prkna. K prknu si pořídíte vázání a speciální boty. Pro vaši bezpečnost a pohodlí si pořiďte i helmu do vody a vestu.
Wakeboardová vesta umí tlumit nárazy o vodní hladinu a první pády nejsou bolestné. V létě můžete jezdit bez neoprenu, ale pro prodloužení sezóny si jej určitě pořiďte také. Pohodlí neoprenu uvítáte v chladnějších dnech.
 
wake1

Začněte s wakeboardingem

Začít s wakeboardingem můžete v každém věku. Základy, postavení a pohyb na prkně si rychle osvojíte. Později budete přidávat i nejrůznější skoky. Na počátku si užijete skvostnou adrenalinovou projížďku po vodní hladině a po několika pokusech už se budete pohybovat i nad vodní hladinou.
Mírnou výhodu mají ti, kteří jezdí na snowboardu nebo skateboardu. Základní postavení je velmi podobné. Projet se po vodní hladině je nádherným zážitkem plným adrenalinu, navštivte blízký cable park a objevte wakeboarding!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup