Konfigurátor Alu kol a zobrazení kol na vozidle online

Vybrat správná litá kola pro své vozidlo není lehká věc. I přesto, že je to tím nejdůležitějším, co musíte udělat, pro svoji pohodlnou a bezpečnou jízdu. To, jaká kola, s jakými rozměry můžete na svém automobilu mít, zjistíte velmi jednoduše ze svého TP. Otázkou ale je, pokud se rozhodnete pro jiná, na čem přesně záleží. Stále více lidí vidí výhody Alu kol, která oslovují širokou veřejnost. Alu kola totiž dodají vašemu vozidlu ten šmrnc, stylovost a nádech sportovního vozu. A změní i starší vozidla k nepoznání. Kola jsou prostě základ, který roztočí váš vůz. Je proto potřeba se trochu blíže podívat na možnosti, abyste nelitovali, kdybyste zjistili, že vám na vaše auto prostě nesedí, což u těch kvalitnějších není zanedbatelná investice.

litá kola

Co potřebujete vědět?

Musíte znát výrobce svého vozu, model, rok výroby a rozteč šroubů, vše najdete v technickém průkazu. Stejně jako povolená kola. V případě, že si chcete ale pořídit jiná, musíte zohlednit hned několik údajů, jako je průměr kola, šířka kola, průměr rozteče a rozteč, velikost středového otvoru a hodnotu ET.

Výjimečnost Alu kol

I když všechno tohle zohledníte, může se stát, že zjistíte, že vaše nová kola prostě nepasují. Problém by nejspíše mohl nastat u středového otvoru, laicky řečeno, nepůjde vám kolo nasadit na náboj. Pokud to bude tím, že je otvor menší než náboj, pomůže jen soustruh. Pokud bude větší, není nic ztraceno. U Alu kol je totiž velikost středového otvoru variabilní, dají se použít středící kroužky, které kolo vycentrují. Uchytí Alu kola na vůz a vyplní prázdný prostor mezi kolem a středem náboje vozu.

Problém, se kterým se počítá

Tento problém je dokonce poměrně častý, jelikož výrobci Alu kol se snaží dělat co nejuniverzálnější kola, mají sice stejnou rozteč kol, ale může být jiná právě středová díra, proto se středícími kroužky jistí. Jízda bez nich by mohla být nepříjemná, docházelo by k vibracím a mohla by být i nebezpečná, proto je lepší v případě potřeby je použít.

kola litá

Nejlepší pomocník – konfigurátor!

Nejlepším pomocníkem se pro vás však stane konfigurátor, který najdete dnes už u většiny online prodejců. Je to velmi snadné, přesto vás jasně nasměruje. Stačí zadat do googlu slovní spojení kofigurátor Alu kola a otevřít si nějakou z nabízených webových stránek. Zde zvolíte tovární značku vozidla, dále model a rok výroby. Poté vám konfigurátor najde možná Alu kola a bližší informace o ceně, provedení apod. Vy si pak můžete jednotlivé modely projít a podle počtu šroubů a dalších důležitých informací vybrat ten správný pro vaše auto. Pokud si ani tak nejste jisti, pořád se můžete poradit u prodejce napřímo.