Komu darovat křišťál

Máte spadeno na krásný velký křišťál a přemýšlíte, komu jej darovat? V zásadě můžete komukoli, protože křišťál je symbolem dobrých vztahů a pozitivních životních hodnot.

Milované dívce – křišťál je symbol čistoty, pevného vztahu, láskyplného soužití a dobrých mezilidských vztahů. Povzbuzuje mysl k činorodosti a pomáhá s nápaditostí, což by vaše partnerka mohla ocenit. V podstatě jí nemusíte o křišťálech nic vykládat, ono stačí, když bude mít před sebou něco krásného od vás, třeba právě v podobě hladkého, čistého a dokonale krystalického minerálu.

krásný křišťál

Spolužákům – zahledět se do křišťálu může napomáhat učení a přípravě do školy. Možná je to tím, že jde o surový krystal, který je alespoň zčásti průhledný, a nevyvolává dojem uzavřeného kamene, ale nespoutané volnosti a svobody, což jsou důležité atributy k volnému rozmýšlení a vstřebávání pojmů a obecně každého učiva. Křišťál by mohl pomáhat i s matematikou a pochopením obtížných matematických či fyzikálních definic.

Babičce – velký ozdobný křišťál pomáhá některým lidem zbavit se různých závislostí nebo traumat, která jsme v průběhu života nashromáždili. Krystaly křišťálu v sobě odráží smysl pro spravedlnost a zároveň symetrii, harmonii, geometrickou přesnost a neskonalou čistotu. Křišťálům byla již v minulosti připisována jistá magická energie, každopádně je to součást přírody a krystalickou strukturu, která nerost drží pohromadě vazebními silami (energií), jim nelze upřít.

křišťál

Oblíbené školní profesorce – někteří kantoři bývají od svých žáků obdarováváni při zakončení maturitního ročníku. Ona stačí docela malá drobnost a profesorka matematiky nebo mateřského jazyka si díky tomu na vás vzpomene i po mnoha desítkách let. A nezapomínejte, učitelé mívají velmi dobrou paměť a rozhodně si pamatují to dobré, co v životě prožili. A mezi námi – ve škole toho opravdu dobrého, co člověka potěší a zahřeje na srdci, mnoho není.