Zhubněte pomocí vody!

Vražedné trio

Vysoký krevní tlak, cukrovka a zvýšený cholesterol jsou hlavní důsledky obezity. V Čechách je obézní nebo trpí nadváhou každý čtvrtý člověk. Optimální hmotnost má pouze osmatřicet procent lidí. Pokud srdce potřebuje zásobovat krví obézní tělo, je nuceno zvyšovat svůj výdej.

Při obezitě je tuk ve všech tkáních: v plicích, v ledvinách, v mozku, v okolí srdce i cévách. Tuková tkáň může přispívat k tvorbě sraženin a ukládání cholesterolu v tepnách. Když se krev snaží protlačit cévami plnými tukových usazenin, musí automaticky vyvinout větší tlak. Tuková tkáň navíc hormonálně narušuje činnost orgánů.
skleničky u láhve

Pár kil navíc nevadí

Ani s nadváhou srdce trpět nemusí, pokud je na správném místě. Odborně se to jmenuje metabolicky zdravá obezita. V lidské řeči – pivní břicho je horší než Kardashianky zadek. Při mužské – břišní obezitě se tuk uloží zejména v oblasti břicha. Ten hraje roli při rozvoji onemocnění způsobených obezitou. Pokud jste hruška s širšími boky, stehny a pozadím, je větší pravděpodobnost, že váš krevní tlak bude v normě.

Měřte se, nevažte

Změřte se pod spodním okrajem posledního žebra a nad hřebenem kyčelní kosti. Ženy s obvodem pasu 80 centimetrů a více a muži s obvodem pasu nad 94 centimetrů mají více tuku v břiše, než je zdravé. Shoďte alespoň 10 centimetrů.
obvod pasu

Slaná voda

I zadržování vody v organismu může za nadváhu. Obsah tuku v těle ovlivňuje celková tělová tekutina. Tuková tkáň má 20 % vody, zatímco svaly přes 70. Pokud jste zavodnění pro příliš mnoho soli ve stravě, tělo přestává tuk spalovat. Přibíráte a stoupá vám krevní tlak.

2 štíhlé rady, které se vyplatí!

·         Osm sklenic čisté vody denně podpoří látkovou přeměnu a zvýší energetický výdej těla až o 30 %. Vyrovná tlak a zabrání přejídání.

 

·         Pokud hubnete, ovoce si dávejte jen dopoledne. Cukry v něm vám se shazováním nepomohou. Nejvíce jich je v banánech, hroznech a v mangu, nejméně v bobulovém ovoci. Brusinky zároveň výborně pomáhají snižovat krevní tlak.

Zhubněte pomocí vody!
3.8 (76%)5