Slovinsko – každý si tam najde to své

Slovinsko leží ve střední Evropě a má i přístup ke Středozemnímu moři. Slovinské mořské pobřeží měří na délku včetně všech zátok a poloostrovů pouhých 47 km, ale i tak toho má hodně co nabídnout. Nejnavštěvovanější je malebné městečko Piran, ležící na pobřeží. Mezi další oblíbená letoviska patří Izola a Koper. Všechna městečka na vás dýchnou svou historickou atmosférou a výhledy na moře vás okouzlí.
jízda na kajaku
Co se týče vodních ploch, není mořské pobřeží tím jediným, co vás na Slovinsku uchvátí. Jsou to i nejznámější jezera Bled a Bohinj. Jezero Bled je ledovcového původu, ale nebojte, v létě se tam můžete i vykoupat, nebo projet lodičkou. Uprostřed jezera je malý ostrůvek s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Na útesu nad jezerem nás zaujme hrad z 11. století. Bohinjské jezero je větší a zaujme vás svou křišťálově čistou vodou s úžasnými horskými panoramaty a všudypřítomnou přírodou, okolo jezera je totiž zakázána výstavba.
hora triglav
Na Slovinsku ležíJulské a Kamnicko-Savinjské Alpy, skrz celou zemi vede 10 000 km turistických tras. Mezi nejoblíbenější místa patří Národní Triglavský park, ve kterém leží nejvyšší hora Slovinska, jímž je Triglav s výškou 2864 metrů nad mořem. Další oblíbenou destinací turistů je pohoří Karavanky, kde si můžete vychutnat naprostou samotu a klid, navíc při dobré viditelnosti můžete dohlédnout až na Dolomity.
Kde můžete narazit na nekrásnější řeku Evropy? Je to také na Slovinsku. Řeka se jmenuje Soča a svou modrozelenou barvou vás naprosto uchvátí. Originálním zážitkem může být sjíždění řeky na kánoi či raftu. 
kostel na ostrůvku
Pokud už na léto máte jiné plány a jste milovníkem zimních sportů, je i pro vás Slovinsko tou správnou volbou. Po celém Slovinsku je mnoho menších lyžařských středisek s příjemnou atmosférou, kterou ocení jak zkušení lyžaři, tak i rodiny s dětmi a začátečníci. Navíc je možné zakoupit jediný skipas, který platí ve všech střediscích.
Ať už se tedy rozhodnete tuto nádherou zemi navštívit v zimě či v létě, nebudete litovat.

Slovinsko – každý si tam najde to své
4 (80%)18